Bazi.cz

Bazi.cz

Něco velkého

Taky míváte někdy ten pocit, že se účastníte něčeho velkého nebo důležitého, i když se to tak třeba na první pohled vůbec netváří?

Středa 21. ledna 2009 byla normálním, naprosto civilním dnem. Ráno účtařina, v poledne rozhovor s kamarádem o jeho vztahových komplikacích. Odpoledne jsem zašel do města pro nějaké dokumenty a cestou jsem zaskočil do kulečníkové herny, abych zjistil možnosti pro některý z příštích hravých večerů.

Na zpáteční cestě jsem si nechal ve vinotéce vybrat nějaké dobré víno. S květinářkou jsem pak vedl docela zajímavý rozhovor o tom, jak vyřešit sudý počet růží tak, aby nevypadal jako sudý... skončili jsme na devíti ohnivě oranžových a jedné karmínově rudé. Vypadaly opravdu nádherně a předčily mou představu.

Když se odpoledne nachýlilo, čekal mě ještě doma úklid a příprava na dnešní hravý večer. Několik přátel se už předem omluvilo, takže jsem počítal spíš se skromnou účastí, což ale nebylo na závadu. Nakonec to dopadlo tak, že nedorazil žádný, a tak jsme si s Honzou udělali opravdu soukromý romantický večer. A přitom jsme to vůbec neplánovali, naopak jsme vědomě (aspoň co se mě týká) naplánovali hravý večer a důsledně dnešní speciální datum zatajili, aby to nebudilo žádná velkolepá očekávání, možná ani v nás samotných. Přesto zřejmě shoda náhod chtěla, abychom ten večer strávili společně sami.

A tak jsme si objednali k večeři pizzu, otevřeli tu láhev Rulandského šedého, ročník 2005, výběr z hroznů a zahráli si Osadníky z Katanu pro dva hráče. Byl to v podstatě velmi civilní večer, ale i přitom jsem cítil přítomnost toho něčeho velkého a důležitého...

View the embedded image gallery online at:
http://www.bazi.cz/blog/neco-velkeho.html#sigProGalleria5252f1b860

Právě před deseti lety jsme si s Honzou dali první polibek.

Jak říká Honza: Cože? Romantika? Po tolika letech...? :-) Vzpomínám si, jak jsme prožívali půlroční výročí: byli jsme tehdy na setkání Studu, po němž jsme se se všemi přesunuli do kavárny Marcus. Když jsem se neopatrně zmínil o tom výročí, Jirka Gutman nám objednal láhev sektu... A teď už je to dvacetkrát delší doba. Zvláštní, hřejivý pocit.

Ano, vím, nebyla to vždy jen romantika a zrovna před rokem jsme prožívali výročí docela obtížné, ale byla by to asi nuda, kdyby to mělo být příliš jednoduché. Je dobré nepodléhat přehnaným vášním a radovat se z maličkostí, které náš (společný) život dělají krásným. Kéž je takových maličkostí vždy dostatek!

Copyright © 1998-2014 Bazi. Všechna práva vyhrazena.
Založeno na CMS Joomla! Validní HTML a CSS. SEO optimalizováno. PageRank: 4.
Bazi