Bazi.cz

Bazi.cz

Ideální pondělí

Ideální pondělíMám rád kocoura Garfielda a baví mě krom jiného i jeho odpor k pondělkům...

Ale pondělí 19. ledna byl krásný a – řekl bych – plný den. Vstal jsem sice s pachutí v ústech při pomyšlení, kolik mě čeká práce, ale od první chvíle to byla estráda úspěchů a celý den šel jak dobře promazaný stroj. Blesková rozcvička a ranní čaj mě probraly do sic zimního, ale slunečného dne.

Před sebou jsem měl doháňku dvojího vyúčtování za loňský rok, ale sestavení a dohledání dokladů bylo překvapivou hračkou. V jedenáct jsem vyběhl z domu a hned ve videopůjčovně u tramvajové zastávky, kterou využívám povětšinou kvůli nejbližší dostupné kopírce, mi náladu pozvedl sympatický a vstřícný zaměstnanec s krásnýma očima. Rozkošné byly i jeho rozpaky, když na něj zaútočila nějaká slečna a vnucovala mu s vtíravostí podomního prodejce vysavačů jakousi podivnou soukromou ordinaci, zatímco jsem si skládal okopírované papíry.

Pak jsem tedy vyrazil takto povzbuzen do centra. Na obou úřadech jsem zastihl příslušné úřednice připravené a v dobré náladě (obával jsem se původně, abych je nezastihl rozmrzelé před odchodem na oběd nebo dokonce je neminul během polední pauzy).

Úplně mě rozněžnil průchod ulicemi, když jsem vystoupil z tramvaje a pohlédl proti slunci – stinné strany domů bezvýrazně zašedlé jakoby v oparu, v chladných ocelových odstínech a mezi nimi se houževnatě draly paprsky poledního slunce. Na dlažbě pokryté rozmoklými zbytky sněhu se odrážely jako od velkého zářícího zrcadla, po kterém se pohybovaly temné siluety v každodenním shonu. Bylo to vše vyobrazeno v chladných zimních barvách, ale cítil jsem z té scenérie energii. Tím spíš když se vynořila věž Staré radnice s jasně žlutým odleskem pozlacených ozdob. Nádhera!

Španělský ptáček – mé oblíbené jídlo – v Áčku pak už jen podtrhl spokojenost s dosavadním průběhem dne i se sebou samým.

Po obědě jsem triumfoval v Tesku, když jsem narazil na přesně ten jediný typ úsporných žárovek, který jsem už měsíc marně sháněl a vyhlížel v jiných obchodech. (Před svátky jsem totiž náhodou narazil na takové, které konečně nejsou větší než klasické žárovky, takže se nám skvěle vejdou do lustru, ovšem tehdy tam měli už jen poslední jeden kus.). Pak ještě následoval úspěšný výsledek reklamace, když jsem si šel vyzvednout nový monitor vyměněný kus za kus.

A o něco později příjemná návštěva Kláry, která k nám zašla na hrnek čaje a výměnu filmů (vztahy a drby třeba zase probereme příště).

Prostě ideální pondělí... jaké bych přál každému z přátel.

Copyright © 1998-2014 Bazi. Všechna práva vyhrazena.
Založeno na CMS Joomla! Validní HTML a CSS. SEO optimalizováno. PageRank: 4.
Bazi